GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 9255050
*
nr 925 5050
Ulrica Hydman-Vallien
(1938-2018), Sverige
Vas, Ulrica Hydman-Vallien (f. 1938), höjd: 20
Ulrica Hydman-Vallien, svensk konstnär född 1938, död 2018.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 november 2014
kl 19:48:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/11 20:00:38
1
Vinnande bud
- Tema
17 nov
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Konstnär/Designer
Ulrica Hydman-Vallien
Ulrica Hydman-Vallien, svensk konstnär född 1938, död 2018.
Läs mer om Ulrica Hydman-Vallien
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik svensk glaskonst svensk glaskonstnär sverige ulrica hydman-vallien vas
-
6067 Vas
Kosta Boda, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sve..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:05
-
6066 Vinglas
6 st, Kosta Boda, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018..//
Aktuellt bud: 1.600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:51
*
Ulrica Hydman-Vallien
Ulrica Hydman-Vallien, svensk konstnär född 1938, död 2018.
Läs mer om 50/60-tal
Läs mer om Ulrica Hydman-Vallien
nr 925 5050
Ulrica Hydman-Vallien
(1938-2018), Sverige
Vas, Ulrica Hydman-Vallien (f. 1938), höjd: 20
Ulrica Hydman-Vallien, svensk konstnär född 1938, död 2018.
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 november 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/11 20:00:38 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
17 nov
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Konstnär/Designer
Ulrica Hydman-Vallien
Ulrica Hydman-Vallien, svensk konstnär född 1938, död 2018.Läs mer om Ulrica Hydman-Vallien
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik svensk glaskonst svensk glaskonstnär sverige ulrica hydman-vallien vas
-
6067 Vas
Kosta Boda, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sve..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:05 -
6066 Vinglas
6 st, Kosta Boda, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018..//
Aktuellt bud: 1.600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:51