GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 9255050
*
nr 925 5050
Ulrica Hydman-Vallien
(1938-2018), Sverige
Vas, Ulrica Hydman-Vallien (f. 1938), höjd: 20
Ulrica Hydman-Vallien, svensk konstnär född 1938, död 2018.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 november 2014
kl 19:48:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/11 20:00:38
1
Vinnande bud
- Tema
17 nov
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Konstnär/Designer
Ulrica Hydman-Vallien
Ulrica Hydman-Vallien, svensk konstnär född 1938, död 2018.
Läs mer om Ulrica Hydman-Vallien
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik svensk glaskonst svensk glaskonstnär sverige ulrica hydman-vallien vas
-
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:45
*
Ulrica Hydman-Vallien
Ulrica Hydman-Vallien, svensk konstnär född 1938, död 2018.
Läs mer om 50/60-tal
Läs mer om Ulrica Hydman-Vallien
nr 925 5050
Ulrica Hydman-Vallien
(1938-2018), Sverige
Vas, Ulrica Hydman-Vallien (f. 1938), höjd: 20
Ulrica Hydman-Vallien, svensk konstnär född 1938, död 2018.
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 november 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/11 20:00:38 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
17 nov
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Konstnär/Designer
Ulrica Hydman-Vallien
Ulrica Hydman-Vallien, svensk konstnär född 1938, död 2018.Läs mer om Ulrica Hydman-Vallien
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik svensk glaskonst svensk glaskonstnär sverige ulrica hydman-vallien vas
-
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:45



